• Home
  • Haberler
  • Spotify, Çalma Listelerinden R. Kelly’yi çıkardı

Spotify, Çalma Listelerinden R. Kelly’yi çıkardı

11 Mayıs 2018 Haberler


Spotify, kendi küratörlüğünü yaptığı çalma listelerinden R. Kelly‘nin şarkılarını çıkardı.  Yani “Rap Caviar” veya “Haftalık Keşif” gibi listelerde kendisini göremeyeceksiniz.

Eğer R. Kelly dinlemek isterseniz, sanatçı sayfası hala duruyor. Fakat herhangi bir Spotify listesinde karşınıza çıkamayacak, yeni albümü “Yeni çıkanlar” listelerine giremeyecek. Bunun nedeni de Spotify’ın yeni uygulamaya koyduğu “Hate Content and Hateful Conduct Policy” (Nefret İçeriği ve Nefret Davranışları Tedbiri) kapsamında sanatçı ve şarkılara bazı kısıtlamalar getirdi.  Tedbiri buradan okuyabilirsiniz.

R. Kelly’nin ekibinden ise Spotify’ın kararlarına saygı duyduklarını fakat şarkılarında “nefret içeriği veya nefret davranışlarının” bulunmadığını belirten bir açıklama yayınladı.

Henüz iki gün önce başlayan uygulama  XXXTentacion‘ın “SAD!” ve Tay-K‘nin “After You” şarkılarını da listelerinden çıkardı. Önümüzdeki günlerde daha büyük ve ciddi bir eleme yapılacağını hissediyoruz. Bakalım sanatçıların ve hayranların tepkileri neler olacak?

 

 

 

 


,

Paylaş